Amazon’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

Yazıyı Puanlayın post

E-Ticaret sektörünün ilk firmalarından olan Amazon, 2018 yılında Türkiye operasyonunu başlattı ve ülkemizin online alışveriş platformları arasında yerini aldı.

Türkiye’de faaliyete başlamasına müteakip önemli bir ivme yakalamasa da son zamanlarda satıcılara uyguladığı düşük komisyon ve kullanıcılara sunduğu sorunsuz iade politikası ile giderek popüler hâle gelmeye başlamıştır. Peki, Amazon Türkiye Mağaza Açmak için ücret ödeniyor mu? Amazon’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

amazon mağaza açma ücreti

Görsel kaynak: Amazon.com.tr

Amazon Mağaza Açmak Ücreti Ne Kadar?

Amazon satıcı sayfasında açıklanan duruma göre:

Satış Planı için aylık abonelik ücreti 99 TL + KDV‘dir. Amazon’da Satış hizmetine erken kayıt olanlar, bir süre için bu ücreti ödemeyecektir.

Not: 15 Ocak 2018 tarihinden itibaren kayıt olan tüm satıcılar ve yeni kayıt olacak satıcılar 99 TL + KDV olan aylık abonelik ücretini ödemezler. Bu fırsat belirsiz bir süre için geçerlidir. Amazon, 3 ay önceden duyurulacak şekilde promosyonu değiştirme veya iptal etme hakkını gizli tutar.

Dolayısıyla her ne kadar aylık ücret belirlenmiş olsa da kampanya nedeniyle Amazon’da Mağaza Açmak ücretsizdir. (Amazon bu politikasında değişiklik yaptığında bu yazı güncellenecek ve en son hâli sizlerle paylaşılacaktır. )

Amazon’un hızla artan trendi, düşük komisyon oranları ve ücretsiz mağaza açma kampanyasını değerlendirip bu platformda da satış yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Hakan Tolunlu

Hakan Tolunlu

E-ticaret uzmanı olan Hakan, 6 yıldır online alışveriş üzerine çalışmalar yürütüyor. Trendyol, Amazon, Hepsiburada, n11, PTTavm, Etsy, eBay ve AliExpress başta olmak üzere tüm pazaryerleri ile ilgili eğitimler veriyor.

En Son Eklenenler

Sade Sati Hesaplama

Sade Sati hesaplama sonuçlarının ne anlama geldiğini öğrenmek için yazımıza hızlıca göz atabilirsiniz. 👇 Sade

Devamı

Desi Hesaplama

Bir yere kargo göndermek istediğimizde aklımızdaki ilk soru gönderim ücretinin ne kadar olacağıdır. Kargo firmaları

Devamı

Ay Burcu Hesaplama

Ay Burcunu Hesapla ve Kişiliğe Etkilerini Öğren Burçlar yoluyla kişiler hakkında herkesin göremediği bazı özel

Devamı