Shopier Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenli midir?

5/5 - (1 vote)

Shopier son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve e-ticaret sektörüne giren kişiler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor.

Günümüzde oldukça popüler olan bu platform, müşterilerine çeşitli ayrıcalıklar sunabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Peki, Shopier nedir, nasıl kullanılır? Shopier güvenli midir? Shopier komisyonları nelerdir? İşte, bilmeniz gereken tüm detaylar…

Shopier Nedir?

Shopier, temel olarak hiçbir platforma veya mecraya ihtiyaç duymayarak satış yapmanıza olanak sunan güvenli bir araçtır. Bireysel kullanım için sıklıkla tercih edilen özel bir e-ticaret platformudur. Geçtiğimiz yıllar içerisinde kullanıma sunulan bu platform sayesinde, son derece kolay ve pratik bir şekilde ürün satışı yapılabilmektedir.

shopier nedir?

Oldukça basit bir ara yüze sahip olan bu platform, özellikle e-ticarete yeni başlayan kişiler için idealdir. Tamamen yerli bir yazılım ile çalışan bu platformda, yapılan satışların ödemeleri Çarşamba günleri, gün içerisinde yapılmaktadır.

Son derece yaygın bir şekilde kullanılan bu online alışveriş platformunda çeşitli yöntemler kullanılarak satışlar gerçekleştirilebilmektedir. Satıcılar ürünlerini:

 • sosyal medya hesaplarında,
 • internet sitelerinde ve
 • platformun kendi pazaryerinde kolaylıkla satabilmektedir.

Sosyal Medya Üzerinden Satış

Shopier’i Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınıza bağlayarak hemen satışa başlayabilirsiniz. Böylece müşterilerinizin sipariş ve ödemelerini otomatik hale getirerek online alışverişe adım atabilirsiniz.

İnternet Sitesinde Satış

Tüm altyapılara uygun olan Shopier ile internet sitenizden dakikalar içerisinde satış yapmaya başlayabilir, müşterilerinize kartlı ödeme ve taksit imkanı sunabilir, ön ödemeli kart kabul edebilirsiniz.

Pazaryerlerinde Satış

Shopier ile başta Etsy olmak üzere, eBay, letgo, discogs gibi global pazaryerlerinde hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz. Dükkanlarınızı Shopier ile yönetip, yurt içi ve yurt dışı müşterilerinizin sipariş ve ödeme süreçlerini otomatik hale getirebilirsiniz.

Shopier Nasıl Kullanılır?

E-Ticaret platformu Shopier, son derece kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Söz konusu platforma ürünlerinizi yükledikten sonra size özel bağlantı adresleri oluşturulacak olup satışlar bu bağlantılar üzerinden gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda bağlantı adreslerini sosyal medya hesaplarınızda veya arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Shopier Güvenli Mi?

Online ticaret platformu Shopier, güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Söz konusu platform üzerinden yapacağınız satışların bedeli zamanında tarafınıza iletilmekte veya platform üzerinden aldığınız ürünler yine belirtilen zaman içerisinde size teslim edilmektedir.

Yani Shopier, satıcılar için satışını yaptıkları ürünün ücretini almayı, alışveriş yapanlar için de ürünlerin kendilerine teslim edileceğini taahhüt eder. Bunu da PCI DSS uyumluluğuna sahip bir altyapı ile gerçekleştiri. Ayrıca kredi kartı bilgileri de 256-bit güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

Shopier Yasal Mı?

Shopier hem güvenli hem de yasal olan bir e-ticaret platformudur. Söz konusu platformu güvenle kullanabilmek için tek yapmanız gereken yapacağınız satışlarda fatura kesmek.

Shopier Mağaza Açmak

E-Ticaret platformu Shopier üzerinden son derece kolay ve pratik bir şekilde mağaza açabilirsiniz. Mağaza açma işlemi için platformun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Shopier içerisinde açacağınız mağazalar için ayrıca herhangi bir ek ücret ödemesi de bulunmamaktadır. Mağaza açma işlemlerini başarıyla tamamladıktan sonra hemen satışlarınıza başlayabilirsiniz.

Shopier Ürün Yüklemek

Shopier platformunda ürün yükleme işlemi farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Bilgisayar kullanıcıları ürün yükleme işlemini yapabilmek için öncelikli olarak hesaplarına girmelidir. Hesaplarına giren kullanıcılar ürünler seçeneğine tıklamalı ve ardından ürün listeleme sekmesine girmelidir.

Mobil kullanıcılar ise ürün yükleme işlemini gerçekleştirebilmek için yine hesaplarına girmeli ve + butonuna basarak ürün yükleme işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Şirket Kurmadan Shopier Kullanmak

Herhangi bir şirket kurmadan temelde Shopier kullanımı yapabilirsiniz. Fakat, fatura kesme zorunluluğu olduğu için şirket kurulması gerekmektedir. Fatura kesimi yapmadan yapılacak olan satışlarda cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Shopier platformu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Shopier nedir bölümünü inceleyebilirsiniz.

Shopier Komisyon Hesaplama

Shopier komisyon hesaplama için aşağıdaki oranları dikkate alabilirsiniz:

 • yurt içi işlemler için yüzde 2,99 + 0,49 TL‘den
 • yurt dışı işlemler için yüzde 3,99 + 0,49 TL’den başlayan işlem ücreti şeklinde uygulamaktadır.

Ancak Komisyon oranları yapılan satışa ve ürüne göre zaman zaman değişkenlik gösterebilmektedir.

Shopier Kargo Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Shopier sipariş takip işlemini son derece kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. E-Ticaret platformu üzerinden yapacağınız siparişler de hesaplar bölümüne girebilir ve o bölümde yer alan siparişler seçeneğine tıklayabilirsiniz. Karşınıza gelecek olan ekran da ise siparişlerinizi güncel şekilde takip edebilirsiniz.

Shopier Entegrasyonları

E-Ticaret platformunda çeşitli entegrasyonlar mevcuttur. Sizlerde aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanarak entegrasyon sayfasına erişebilir ve orada anlatılan adımları takip ederek kendi internet siteniz üzerinden sipariş alabilirsiniz.

Shopier E-Ticaret Sitesi ve Mağaza Girişi

Merak edilen konulardan birisi olan “Shopier Nedir?” sorusunun yanıtını detaylı olarak sizler için hazırladık. Hazırladığımız bu içeriği inceleyerek sizlerde e-ticaret platformunda mağaza açabilir ve hemen ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Shopier mağaza girişi ve üyelik işlemleri için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

  Hakan Tolunlu

  Hakan Tolunlu

  E-ticaret uzmanı olan Hakan, 6 yıldır online alışveriş üzerine çalışmalar yürütüyor. Trendyol, Amazon, Hepsiburada, n11, PTTavm, Etsy, eBay ve AliExpress başta olmak üzere tüm pazaryerleri ile ilgili eğitimler veriyor.

  En Son Eklenenler

  Sade Sati Hesaplama

  Sade Sati hesaplama sonuçlarının ne anlama geldiğini öğrenmek için yazımıza hızlıca göz atabilirsiniz. 👇 Sade

  Devamı

  Desi Hesaplama

  Bir yere kargo göndermek istediğimizde aklımızdaki ilk soru gönderim ücretinin ne kadar olacağıdır. Kargo firmaları

  Devamı

  Ay Burcu Hesaplama

  Ay Burcunu Hesapla ve Kişiliğe Etkilerini Öğren Burçlar yoluyla kişiler hakkında herkesin göremediği bazı özel

  Devamı