YemekSepeti Üye İş Yeri Başvurusu Nasıl Yapılır? Komisyon Kesintisi Nedir ?

5/5 - (2 votes)

Yemeksepeti üye iş yeri kaydı yaparak, işletmenizin restoran hizmetini tüm Yemeksepeti kullanıcılarına ulaştırabilirsiniz.

5 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan, Türkiye’nin en büyük yemek siparişi havuzuna katılmak; markalaşma yolunda firmanıza büyük katkı sunacaktır.

25 000 üzerinde kayıtlı restoran sayısı olan, Yemeksepeti sipariş sistemine katılma koşulları nelerdir?

Yemekesepeti Restoran Kaydı

Yemeksepeti sipariş sistemine restoranınızı kayıt ettirmek için işletmenizin her şeyden önce, gerekli teçhizatı taşıyor olması gerekir. İşletmenizin sipariş işlemi için gerekli, internet ve bilgisayar donanımı bulunmalıdır.

Ayrıca motorlu servis hizmeti olan, paket servis hizmetini sağlıyor olması gerekmektedir. Yemeksepeti evden satış yapma başvurularını kabul etmemektedir. Ticari unvana sahip, vergisini ödeyen, tabelası olan fiziki firma sahibi işletmelerle çalışmaktadır.

Yemeksepeti Üye İş Yeri Kaydı Nasıl Yapılır?

Yemeksepeti  iş yeri kaydı işlemini internet üzerinden restoran kaydı formu doldurarak yapabilirsiniz. Başvuru işlemi sonrası, Yemeksepeti yetkilileri size iletişim bilgilerinizden dönüş sağlar.

İşletmenize gelen Yemeksepeti bölge temsilcisi, restoranınızın internet, bilgisayar ve paket servisi koşullarını karşılayıp karşılamadığını kontrol eder. Uygunluk tespiti sonrası taraflar arasında sözleşme imzalanır.

Yemeksepeti Komisyon Kesintisi Nedir?

Yemeksepeti üzerinden her bir siparişte %12 komisyon bedeli ve komisyon KDV’si ödenmektedir. Toplamda %15 komisyon kesintisi bedeli vardır. Komisyon miktarında değişkenlik olabilmektedir. Yemeksepeti yetkilileri ile iletişim kurarak güncel komisyon oranını öğrenebilirsiniz.

Yemeksepeti Üye İş yeri Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemeksepeti üye iş yeri talebiniz kabul edildikten sonra, aşağıda yazılı olan evrakları hazırlayıp sözleşme öncesi Yemeksepeti yetkililerine teslim etmeniz gerekir.

  • Güncel Fiyat Listesi
  • Ticari Unvana Sahip Firma IBAN Bilgileri
  • Firmanızın Tabela Görseli
  • Aktif E-Mail Adresi

Eksiksiz üye işyeri kaydı sonrası, işletmeniz tüm koşulları taşıyor ise 10 gün içinde restoranınızın Yemeksepeti sipariş sistemi açılır.

Yemeksepetine Kayıt Olmak Ücretli Mi?

Yemeksepeti üye iş yeri kaydı aşamasında herhangi bir üyelik ücreti ödenmemektedir. Yemeksepeti her bir siparişten sadece komisyon kesintisi şeklinde ücret almaktadır.

İşletmenizin hali hazırda kullandığı sipariş sistemi bulunuyor ise Yemeksepeti teknik destek ekibi, sistemle uyumlu entegrasyonu sağlamaktadır.

Yemeksepetinden Sipariş Alma

Yemeksepeti üzerinde yapılan Online sipariş ödemeleri, aylık faturalandırma ile firmanıza ibraz edilir.  Sipariş ücreti komisyon kesintisi yapılarak, işletmenizin IBAN numarasına 45 gün içinde paranız yatırılır.

İşletmenizin kapıda ödeme şeklinde aldığı Yemeksepeti siparişleri, aylık faturalandırılarak işletmenize gönderilir. Ödemenizi Yemeksepeti ile anlaşmalı banka gişelerinde veya otomatik ödeme talimatı ile yapabilirsiniz.

Yemeksepeti Üye İş Yeri Üyelik Ücreti

Yemeksepeti üye iş yeri kaydınızı hiçbir üyelik ücreti gerektirmeden gerçekleştirebilirsiniz. Yemeksepeti yeni restoran kaydı başvurularında, reklam indirimi gibi avantajlar sunar. Yemeksepeti reklam hizmeti ile işletmeniz aramada ilk sıralarda görünür.

Üyelik işlem sürecinizin takibi veya sorularınız için aktif@yemeksepeti.com adresine, abonelik numaranızı yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yemek Sepeti İş Yeri Kayıt Formu

Yemeksepeti  üye işyeri kaydı yapabilmek için işletmenizin ticari firma olması gerekir. Kayıt formunda istenen restoran bilgisi, restoran adres ve iletişim bilgileri, restoran sahibi ve sorumlusu bilgileri gibi bölümler doldurulmalıdır.

yemek sepeti üye iş yeri formu

Bilgilerin tam ve eksiksiz girilmesi ile Yemeksepeti üyelik kaydı talebine hızlı şekilde geri dönüş sağlanır. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra buradan giriş yapabilirsiniz.

Yemek Sepeti İş Yeri Sözleşmesi Nasıl Doldurulur?

Yemeksepeti üye işyeri sözleşmesi, internet üzerinden yapılan restoran kaydı işlemi sonrası gerçekleşir. Yemeksepeti yetkilileri işletmenizi ziyaret ederek, restoranınızın gerekli yeterliliklerini kontrol eder. Paket servis durumu, internet, siparişlerinizi kontrol edebileceğiniz bilgisayar ve yazıcı gibi koşulların bulunuyor olması gerekir.

Tüm koşullar bulunduğu takdirde, yazılı sözleşme şartları bildirilir ve taraflar arasında imzalanır.

Hakan Tolunlu

Hakan Tolunlu

E-ticaret uzmanı olan Hakan, 6 yıldır online alışveriş üzerine çalışmalar yürütüyor. Trendyol, Amazon, Hepsiburada, n11, PTTavm, Etsy, eBay ve AliExpress başta olmak üzere tüm pazaryerleri ile ilgili eğitimler veriyor.

En Son Eklenenler

Sade Sati Hesaplama

Sade Sati hesaplama sonuçlarının ne anlama geldiğini öğrenmek için yazımıza hızlıca göz atabilirsiniz. 👇 Sade

Devamı

Desi Hesaplama

Bir yere kargo göndermek istediğimizde aklımızdaki ilk soru gönderim ücretinin ne kadar olacağıdır. Kargo firmaları

Devamı

Ay Burcu Hesaplama

Ay Burcunu Hesapla ve Kişiliğe Etkilerini Öğren Burçlar yoluyla kişiler hakkında herkesin göremediği bazı özel

Devamı